Embed

HABERTÜRK MEDYA COM'DA HÜSEYİN ALPAY ÖZLEMİ

            *** Habertürkmedya.com adlı haber sitesinde, site imtiyaz sahibi gazeteci Halil Öztürk tarafından yazılan köşe yazısında, Hüseyin Alpay'ın Tokat siyasetindeki önemine vurgu yapılarak, Alpay'a "siyasete dön" çağrısında bulunuldu. Yazının tam metni şöyle oldu:

 ALPAY'SIZ OLMUYOR

            "Bildiğiniz gibi geçtiğimiz aylarda  DSP Tokat il Teşkilatı’nda görev değişimi yapıldı, tabi bu sürecin nasıl geliştiği hakkında siz değerli okurlarıma bilgi vermek istiyorum. Tokat’ın yetiştirmiş olduğu değerlerden Sayın Hüseyin Alpay geçtiğimiz senelerde DSP Tokat il başkanlığı görevine getirildi, Tabi Alpay’ın il başkanı olması ile birlikte DSP Tokat’ta ciddi anlamda toparlanma sürecine girerek kan tazeledi. Tabi Sayın Alpay bu süreçte İddialı açıklamaları ve sert çıkışları ile bakışları üzerine toplamayı başardı.

            Tabi Sayın Alpay o günlerde adeta sanki bir şeylere olup bitenlere isyan ediyordu, Bu arada hatırlatmak isterim Hüseyin Alpay bana göre DSP’nin Tokat Tarihinde bir daha göremeyeceği sıra dışı bir başkandı, tabiri caizse yaydan çıkmış ok misali bir başkandı

            Sizlerin de bildiği gibi Referandum sürecinde DSP Genel Merkez’in Hayır kararı almış olmasına rağmen Hüseyin Alpay EVET dedi,  neticede Parti genel Merkezi ile hiçbir polemik yaşamadan il başkanlığı görevinden istifa etti.

            Evet, Artık DSP’de Hüseyin Alpay yok muhalefet öksüz ve bana göre Hüseyin Alpay Tokat’ta Muhalefetin Yükselen sesi idi ama dedim ya artık yok, o günlerde “bu adamda her şeye muhalefet oluyor” diye kendisine gıcık olmadım desem yalan olur. Fakat işin aslı şu an Alpay’ın Yaptığı muhalefeti ve söylemlerini özler oldum, anladım ki bu ülke ve bu memleket muhalefetsiz olmuyor.

            Umarım Sayın Alpay yeniden siyasete dönerde Tokat’ta muhalefetin sesi gür çıkar."

Halil ÖZTÜRK (Habertürkmedya.com)

(Kaynak: http://www.haberturkmedya.com/author_article_detail.php?article_id=113)

 

Yorum Yaz
Bu içeriği paylaşın!
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !